مجموعه نرم افزاری دبیرستان فضلاء برای اولین بار با بروز ترین نرم افزار ها به صورت کاملا رایگان در اختیار کسانی که در دبیرستان ثبت نام کنند قرار می گیرد. این نرم افزار توسط تیم فناوری دبیرستان طراحی و توسعه داده شده است. 

در واقع نگاه کیفی ما به بازار باعث شد تا ما به فکر ارائه محصولاتی در زمینه های فناوری و آموزشی باشیم. عدم وجود یک مجموعه نرم افزاری کامل که تمام نیاز های اموزشی دانش آموزان و علاقه مندان رشته کامپیوتر را در نظر بگیرد و تنها یک مجموعه صرف از تعدادی نرم افزار در کنار هم نباشد و همچنین دانش کاربران را ارتقا دهد و سطح سلیقه بصری کاربر را در نظر بگیرد و محصولی زیبا و کارامد ارائه نماید، باعث شد تا ما تصمیم ورود به این عرصه بگیریم.
ما به مجموعه نرم افزاری فضلاء تنها به چشم مجموعه ای از دی وی دی ها که تعدادی نرم افزار در آن گنجانده شده نگاه نمی کنیم. بلکه هدف اصلی و نهایی ما از این مجموعه افزایش و ارتقا دانش کاربران، آشنا نمودن آن ها با بسیاری از قابلیت های نرم افزار ها و در نهایت مستقل نمودن کاربران در مواجه با مشکلات کامپیوتری است که در حین کار با کامپیوتر به آن برخورد می کنند.

نسخه اول آن در تیرماه سال 1396 برای دانش آموزان جدید دبیرستان طراحی شد. انشالله در پایان دوره سه ساله متوسطه اول، همین دانش آموزان نسخه های بعدی نرم افزار را طراحی خواهند نمود و وارد بازار خواهند کرد و با شرکت های کامپیوتری در ایران به رقابت خواهند پرداخت.
ما با طراحی این نرم افزار اثبات کردیم که هر کاری شدنی است و برای انجام کارای خارق العاده باید ابتدا دانش خود را ارتقا دهیم و سپس با پشتکار و سخت کوشی به آن برسیم. ما در دبیرستان به دانش آموزان میاموزیم که چگونه می شود از تکنولوزی و فناوری استفاده درست کرد و از آن لذت برد و حتی منفعت کسب کرد. 

این نرم افزار شامل برنامه هایی از جمله "ابزار ها و مرورگر های معروف اینترنتی" ، "آنتی ویروس بی نظیر ناد 32" ، "بازی فکری و هیجانی" ، " برنامه های قدرتمند پخش" و همچنین " برنامه های کاربردی" می باشد. آخرین آپدیت نرم افزار ها مربوط به سال 2017می باشد و تمامی فایل ها توسط تیم تخصصی دبیرستان تست شده است و در صورت نیاز به فعال سازی فایل های مربوطه در کنار ان گنجانده شده است.

انشالله در آینده نه چندان دور با مشارکت دانش آموزان نسخه های بعدی با طراحی جدید ، امکانات و نرم افزار های بیشتر به بازار عرضه خواهد شد.